تعمیر موتور هیوندای

بیش از 10 سال است که خودروهای هیوندای وارد بازار ایران شده اند و به دلیل طراحی زیبا و قیمت مناسبی که نسبت به دیگر برندهای وارداتی دارند، مورد استقبال مردم قرارگرفته اند. هیوندای که محصول کشور کره است با تنوع در ساخت مدل‌های مختلف این برند خودرو، موفق شده تا اکثر افراد با هر سلیقه ای را به خود جذب کند. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تعمیر موتور هیوندای صحبت کنیم.

وراکروز، سانتافه و توسان جزو شاسی بلندهای پر فروش و سوناتا، آزرا و جنسیس نیز جزو سواری‌های پرفروش در ایران به حساب می آیند. بی شک رانندگی با خودروی هیوندای لذت ‌بخش است اما باید به این نکته توجه کرد که اگر این دسته از خودروها دچار نقص فنی شوند حتما باید به تعمیرکاران ماهر رجوع کرد زیرا تعمیر موتور هیوندای امری کاملا تخصصی است.

روغن ‌موتور

شاید تعویض روغن ‌موتور امری ساده و پیش‌پا افتاده باشد، اما باید بدانید یکی از عواملی که باعث تعمیر موتور هیوندای می‌شود، استفاده از روغن‌موتورهای تقلبی است؛ مخصوصا هیوندای سانتافه که ابدا نباید روغن موتور تقلبی و کیفیت پایین در آن استفاده شود. پس برای سلامت موتور خودرو خود باید از روغن‌موتورهای اصل و باکیفیت بالا بهره ببرید.


زمانی که روغن خودرو را عوض می‌کنید به کیلومتر خودرو دقت کنید و بنا به روغنی که استفاده می‌کنید موعد بعدی تعویض روغن را یادداشت یا به خاطر بسپارید. توجه داشته باشید که دیر عوض کردن روغن خودروهای هیوندای، موجب جرم گرفتن موتور شده و شما را مجبور به تعمیر موتور هیوندای می‌کند.

صدای موتور

گاهی در زمان روشن شدن خودروهای هیوندای، شاهد این هستیم که صدای غیر معمولی مانند به هم خوردن دو جسم  سخت به گوش می‌رسد، این صدا بیشتر در هیوندای آزرا شایع است. دلیل اصلی این صدا می‌تواند از cvt باشد، زمانی که تسمه تایم با میل لنگ درگیر باشد احتمال وجود این صدا بیشتر می‌شود و اگر به آن اهمیت ندهید ممکن است به موتور خودرو آسیب وارد کرده و منجر به تعمیر موتور هیوندای شود.

تعمیر موتور هیوندای

گیربکس اتوماتیک

در برخی از خودروهای هیوندای شاهد تقه زدن خودرو هستیم، دقت داشته باشید منشا اصلی این تقه زدن ناملایمتی های خود راننده است. لازم است بدانید که گیربکس‌های اتوماتیک در تمامی خودروها حساس تر از گیربکس‌های دستی هستند و در مواردی مثل عوض کردن دنده، می‌تواند به گیربکس آسیب جدی وارد کند و حتی در مرور زمان تعمیر موتور هیوندای را در پی داشته باشد.

تعمیر اساسی موتور هیوندای

در بسیاری از خودروهایی که نیاز به تعمیر اساسی پیدا می‌کنند، مشاهده می‌شود که نقص کوچکی در ابتدا در موتور خودرو به وجود آمده که توجهی به آن نشده است و این بی توجهی باعث شده در مرور زمان این نقص کوچک کم کم بزرگ شده و قطعات بیشتری را در موتور درگیر کرده باشد. پس توصیه می‌شود به موتور خودرو توجه بیشتری داشته باشید و کوچک ترین ایراد را بررسی و رفع نمایید تا کار به تعمیر موتور هیوندای، آن‌هم از نوع اساسی نرسد.

هزینه تعمیر موتور هیوندای

هزینه‌های جانبی خودرو تقریبا مشخص است، همچنین قیمت قطعات نیز به همین صورت، ولی مشکل اصلی این جا است که وقتی مشکل از داخل موتور خودرو به وجود می آید، در مرحله اول باید موتور باز شده تا هزینه قطعات تعویضی و سایر هزینه‌ها مشخص شود؛ پس تا باز نشدن موتور خودرو به قطعیت نمی‌توان هزینه تعمیر موتور را بیان کرد.

در انتها رسیدگی به موتور خودرو را جدی بگیرید و سعی داشته باشید در این زمینه وسواس به خرج دهید زیرا با توجه به لوکس بودن برند هیوندای، خدمات تعمیری آن در زمانی که مشکل موتور حاد شود می‌تواند خرج زیادی برای صاحبش به وجود آورد.

نیاز به دریافت مشاوره برای تعمیر موتور هیوندا دارید؟!

اگر نیاز به دریافت مشاوره برای تعمیر موتور هیوندا دارید، می توانید همین حالا با شماره های درج شده در تویوتا فیکسر تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید.