تعمیر موتور لکسوس

برند لکسوس برندی نام آشنا برای دوست داران خودرو است که در ایران جزو خودروهای لوکس محسوب می‌شود. در ادامه قصد داریم تا در رابطه با تعمیر موتور لکسوس توضیحاتی را خدمات شما همراهان عزیز تویوتا فیکسر ارائه دهیم تا بتوانید اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست بیاورید.

اما چرا برند لکسوس این‌قدر میان مردم محبوب بوده و طرفداران خاص خودش را دارد؟ بهتر است بدانید لکسوس اولین کارخانه خودرو سازی در دنیا به شمار می‌رود که توانسته گیربکس اتوماتیک 8 حالته را روانه بازار کند؛ همچنین لکسوس برای اولین بار در خودرو از سیستم تشخیص عابرپیاده پرده گشود و خودروی خود را با تکنولوژی‌های فراوانی روانه بازار کرد.

همان‌طور که استفاده از خودروهای لکسوس در تمامی مدل‌ها اعم از خودروهای سواری مثل is300 – Es250 یا خودروهای شاسی بلند مثل Lx570 – NX لذت بخش است، باید به این نکته نیز در استفاده از خودروهای لکسوس دقت کرد که مراقبت از خودرو امری حیاتی محسوب می‌شود؛ برای مثال تعمیر موتور خودروهای لکسوس هم هزینه بر است و هم باید از ماهر بودن مکانیک خودروی خود اطمینان داشته باشید. در ادامه در رابطه با تعمیر موتور خودرو لکسوس، اطلاعاتی در اختیارتان قرار می گیرد که باید به آن ها توجه داشته باشید.

مراقبت از موتور لکسوس

هیچ وقت در مراقبت از موتور خودروی خود کوتاهی نکنید، برای مثال اگر نیاز است که روغن خودرو هر 6هزار کیلومتر تعویض شود، آن را به تعویق نیاندازید، همچنین توجه داشته باشید که در چه فصل‌هایی در سال از چه روغن‌موتورهایی استفاده کنید. ضمنا به تمام مایعات مانند ضدیخ که در خودرو استفاده می‌شود نیز دقت کنید که از مقدارشان کم نشود و آسیبی به خودرو وارد نکند.

گیربکس اتوماتیک لکسوس

اگر می‌خواهید تعمیر موتور لکسوس را تجربه نکنید باید مراقب گیربکس خودروی خود باشید. طرز رانندگی با خودروهایی که گیربکس اتوماتیک دارند کاملا متفاوت با گیربکس‌های دستی است. برای عوض کردن دنده در گیربکس‌های اتومات باید توقف کامل داشته باشید در غیر این صورت آسیب جدی به گیربکس وارد خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که چه زمانی برای عوض کردن روغن گیربکس و صافی گیربکس اقدام نمایید.

جلوگیری از نیاز به تعمیر موتور

زمانی که از سمت موتور صداهای غیرعادی به گوش رسید، در مرحله اول توصیه می‌شود که ماشین را خاموش کرده و برای بردن به تعمیرگاه از خودروهای ماشین بر استفاده کنید، در غیر این صورت با کم‌ترین سرعت به رانندگی ادامه دهید تا به نزدیک‌ترین تعمیرگاه برسید.

اگر از سینی موتور یا پایین سر سیلند روغن ریزی مشاهده کردید، بدانید که تعمیر موتور لکسوس برای شما به تعمیر اساسی موتور لکسوس تبدیل شده است، همچنین شاتون زدن و یاتاقان زدن موتور نیز خرج اساسی در پی دارد. تعمیر اساسی به این معنا است که موتور خودرو را از محفظه خود بیرون می آورند و برای عیب یابی دقیق تر، موتور خودرو را باز کرده و اقداماتی که برای تعمیر موتور لکسوس لازم است را انجام می‌دهند که این اقدامات گاهی هزینه‌ی زیادی بر دست صاحب خودرو می‌گذارد.

هزینه تعمیر موتور لکسوس

از قدیم هم گفتن که موتور خودرو مثل هندوانه‌ی در بسته است و تا باز نشود و بررسی‌های اولیه به روی موتور خودرو صورت نگیرد هزینه‌ی دقیقی مشخص نمی‌شود و با توجه به خرابی هر قطعه از قطعات داخلی موتور هزینه نیز تغییر می‌کند. به صاحبان خودروهای لکسوس توصیه می‌شود برای تعمیر موتور لکسوس 2 نکته را تا جایی که امکان دارد رعایت کنند.

برای زمان تحویل خودرو به هیچ عنوان عجله نکنید و اجازه دهید تا تعمیرکار با خیال راحت به خودروی شما رسیدگی کند نه با عجله و سرعت بالا؛ زیرا این سرعت بالا و عجله امکان دارد از کیفیت تعمیر موتور کم کند و نتیجه مطلوب نباشد.

برای تعمیر موتور لکسوس خود از جنس های مرغوب استفاده کنید، گاهی اوقات مقداری کمتر از هزینه واقعی خرج کردن شاید شما را خوشحال کند، اما وقتی از کیفیت قطعات کم شود یا قطعاتی که باید تعویض شوند را عوض نکنید، سبب دوباره خراب شدن خودرو می‌شوید؛ که در این حالت خرج نه تنها کمتر نمی‌شود بلکه بیشتر نیز می‌شود.

اگر برای تعمیر موتور لکسوس نیاز به دریافت مشاوره دارید، می توانید با شماره های درج شده، تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان مجتمع تخصصی چهارسوقی بهره مند شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که ما در مجموعه چهارسوقی بر این اساس اعتقاد داریم که بهترین خدمات را با کمترین هزینه به مشتریان خود ارائه می دهیم.